Gamze EÇEN

Ay Kumu

Ay Kumu

Tüm etkinlikleri görmek için buraya tıklayın.

Merhaba, sizlere 2 farklı ay kumu tarifiyle geldim🌖.
🌗1.Tarif;
-3 su bardağı un,
-1 su bardağı irmik,
-1/2 su bardağı sıvı yağ,
-Renklendirmek isterseniz arzunuza göre kakao, tarçın, gıda boyası vs.
(Ben kakao kullandım).

🌘2.Tarif
-1 su bardağı mısır unu
-1 çay bardağı sıvı yağ
-Renklendirmek isterseniz arzunuza göre kakao,tarçın, gıda boyası vs.
(Ben ikisi farklı olsun diye kırmızı gıda boyası kullandım fakat 2. yapışımda gıda boyası kullanacağımı sanmıyorum çünkü bir ara bir miktar ağzına götürdü, salyasıyla birleşen gıda boyası elini yüzünü kıpkırmızı yaptı😂).

🌒Her iki tarif de doku olarak birbirine yakın ama ilk tarif biraz daha iyi bence. Evinizde var olan malzemelerle bu tarifleri yapabilirsiniz. Özellikle glüten hassasiyeti olan çocuklar için 2. tarif bir kurtarıcı. Bu arada 2. tarifteki kum gözüme biraz az gelince ben 2 ölçü olarak yaptım bu tariften.
🌓Evdeki minik dinozorları içine gömüp oynadık biz. Sonra baktım biraz ilgi azaldı, hemen kova getirdim biraz da onunla doldur-boşalt yaptık😅.
🌔Elinin kirlenmesine başta biraz tepki gösterse de hafif dokunuşlarla alıştı. Özellikle şu günlerde farklılık hepimize iyi geldi.Duyusal etkinlikleri seviyorum.
🌑Tarif içeriğinde yağ olduğundan “yıkama zamanı gelmiş bir halıyla” balkonda oynadık, temizlik açısından da iyi oldu. Yağlı olduğundan hemen kurumuyor. Tekrar tekrar oynatabilirsiniz.
🌙Sevgiyle oynayın..💕 .

Tüm etkinlikleri görmek için buraya tıklayın.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2020 | Gamze EÇEN
Sitede yayımlanan içeriğin kaynak belirtilmeden kullanılması yasaktır. Kaynaksız kullanımın tespit edilmesi durumunda hukuki yollara başvurulacaktır.
DMCA.com Protection Status